Sākums Pārvadātāji

Pārvadātāji

Liepājā ir plaša sabiedriskā transporta sistēma, kur kursē gan tramvajs, gan autobusi un atsevišķos maršrutos mazas ietilpības autobusi. Satiksmes pakapojumus šajos maršrutos nodrošina dažādi pārvadātāji.

Autobusu maršrutus Liepājā apkalpo pārvadātājs AS "Liepāja autobusu parks", kas pakalpojumu sniedz no 2015. gada 4. maija un  tiesības uz 10 gadiem ieguvis atklātā konkursā. Reisi autobusu maršrutos tiek veikti ar 2015. gadā ražotiem 43 "Solaris Urbino" autobusiem, kas pārvadājumus veic 13 maršrutos, savukārt 4 maršrutos reisi tiek veikti ar 14 mazas ietilpības autobusiem "Mercedes Benz Sprinter".

Tramvaja pārvadājumus pilsētā veic SIA "Liepājas tramvajs", ar kuru noslēgts pārvadājumu līgums. Patlaban Liepājas ielās kursē 16 tramvaji, kas ražoti Horvātijā rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”Tramvaja līnija Liepājā ir vecākā elektriskā tramvaja līnija Baltijā, un Liepāja ir viena no trim Latvijas pilsētām, kur ir pieejams tramvajs.

Tramvaja maršruta līnijas kopgarums šobrīd ir 14,35 kilometri. Tas savieno Liepājas ģeogrāfiski centrālajā daļā esošo Jaunliepāju (Liepājas Metalurga rajonu) ar Dienvidrietumu mikrorajonu un Ezerkrastu, pa ceļam šķērsojot daļu pilsētas centra un pietuvojoties Jūrmalas parka rajonam Vecliepājā. Visa maršruta izbraukšana vienā virzienā aizņem vidēji 30 minūtes. Kopā Liepājas tramvaja maršrutā atrodas 36 pieturas  –  pa 18 katrā virzienā. Šobrīd tas ir ātrākais tramvajs Latvijā, jo tā vidējais ātrums sasniedz 17,25 km/h. 2013. gadā ir pabeigta Liepājas tramvaja līnijas pagarināšana no Dienvidrietumiem uz mikrorajonu Ezerkrasts-2, paredzot tramvaja apgriešanās apli tiešā Liepājas ezera piekrastes tuvumā. 

No 2021. gada 18. marta Liepājas pilsētas 396. dzimšanas dienas ielās sākuši kursēt pirmie jaunie zemās grīdas tramvaji. Tie speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Atšķirībā no līdz šim ekspluatētajiem vagoniem jaunie tramvaji ir īpaši pielāgoti vieglai iekļūšanai gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan personām ar kustību traucējumiem. Tramvaja vagoni ir aprīkoti arī ar mūsdienīgu pasažieru apziņošanas sistēmu, videonovērošanu, gaisa kondicionēšanas iekārtām un biļešu kompostieriem.