Sākums Braukšanas biļetes Biļešu kontrole

Braukšanas biļešu kontrole

Braucot ar sabiedrisko transportu, ir jāiegādājas braukšanas biļete (biļete noteiktam braucienu skaitam vai abonementa biļete). 

Iegādājoties viena brauciena biļeti iepriekšpārdošanā, tā, uzsākot braucienu, ir jākompostrē transportlīdzeklī pieejamajos terminālos. Iegādājoties braukšanas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, tā jākompostrē nav un tā ir derīga tikai konkrētajā reisā. Iegādājoties abonementa biļeti, nekādas papildu darbības vairs nav jāveic, tā ir derīga neierobežotam braucienu skaitam konkrētajā laika posmā, kas redzams uz biļetes.

Neiegādājoties braukšanai derīgu biļeti vai to neizkompostrējot, tiek piemērots sods:

  • 10,00 EUR, sodu samaksājot skaidrā naudā uz vietas sabiedriskajā transportā, par to saņemot kvīti par līgumsoda samaksu;
  • 30,00 EUR, ja pasažieris nav gatavs samaksāt līgumsodu uz vietas, kontrolieris pasažierim izrakstīs Līgumsoda rēķinu par  ko nepieciešams apmaksāt 30 dienu laikā.

Liepājas sabiedriskajā transportā biļešu kontroli ikdienā veic 10 biļešu kontrolieri. Iekāpjot kontrolei, kontrolieris brīdina pasažierus, ka tiek veikta biļešu kontrole un lūdz sagatavot braukšanas tiesības apliecinošos dokumentus (braukšanas biļeti, personas apliecību, invalīdu apliecību, pensionāra apliecību vai skolnieka apliecību).